Jak przetestować turbinę przed zakupem auta?

Zakup nowego auta jest zwykle dość ważnym wydarzeniem w życiu każdego kierowcy. Nieważne, czy decydujemy się na zakup używanego samochodu czy nowego, prosto z salonu. Jednakże, jeśli kupujemy auto, które było już wcześniej przez kogoś eksploatowane, warto abyśmy sprawdzili, czy nie ma ono żadnych ukrytych usterek. Zdarza się, że sprzedawcy nie do końca są szczerzy w stosunku do kupujących i najzwyczajniej w świecie próbują zataić wady pojazdu.

Jednym z podzespołów, na które szczególnie należy zwrócić uwagę przed zakupem auta jest turbosprężarka. Jak wiadomo, jest to dość wrażliwy podzespół, podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Kupując używane auto, musimy liczyć się z tym, że jego turbina może wymagać regeneracji. Jak zatem sprawdzić, czy turbosprężarka działa sprawnie?


Jak zdiagnozować turbinę?

Najlepszą opcją jest wybranie się na jazdę próbną. Podczas jazdy można zaobserwować, jak pracuje samochód i czy turbosprężarka działa jak należy. Jeśli istnieje taka możliwość, dobrze byłoby gdybyś samodzielnie mógł przejechać się tym autem.

Co można zaobserwować, jadąc samochodem wyposażonym w uszkodzoną turbinę? Po pierwsze, zwróć szczególną uwagę na ilość i kolor spalin wydobywających się z układu wydechowego. Zbyt duża ilość czarnych bądź ciemnoniebieskich spalin nie wróży niczego dobrego. Możesz być pewien, że będziesz musiał wymienić bądź naprawić turbinę. Innym objawem, na jaki również powinieneś zwrócić uwagę jest zbyt głośna praca samej turbosprężarki. Jeśli usłyszysz charakterystyczny świst, powinieneś wstrzymać się z zakupem tego auta.

Ze swojej strony, zachęcamy abyś przed zakupem auta oddał je do serwisu w celu postawienia diagnozy. Serwisanci sprawdzą w jakim jest ono stanie i co, ewentualnie, należy w nim wymienić. Możesz również zaznaczyć, że zależy Ci głównie na sprawdzeniu turbosprężarki.

Zachęcamy do kontaktu z Bosch Service Pawlik, tel.: 609-707-060.Regeneracja turbosprężarek Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Bielsko Biała, Częstochowa, Białystok

Naprawa turbosprężarek Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Grudziądz, Gorzów Wielkopolski, Piła, Suwałki, Elbląg, Ełk

Regeneracja turbin Siedlce, Radom, Mielec, Rzeszów, Lublin, Tarnów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Legnica, Krosno, Kalisz

Naprawa turbiny Rybnik, Gliwice, Nowy Sącz, Tychy, Jelenia Góra, Nysa, Stargard Szczeciński, Wałbrzych, Koszalin, Starachowice

Naprawa Turbosprężarek

ul. KEN 20

37-450 Stalowa Wola, woj. podkarpackie

tel. 609 707-060

pawlik.sw@bosch-service.pl

100% Zaufania